Najnowsze przepisy
Najczęściej czytane przepisy
Losowo wybrane przepisy
Najnowsze komentarze
Klaudia
2 dni temu
Rosół z kurczaka
Zrobiłam dzisiaj rosół i wszystkim smakował. Przepis jest genialny. Będę korzystać nadal z przepisu. Rosół pyszny i aromatyczny 🙂
Jayjay
6 dni temu
Buraczki na ciepło do obiadu
Pyszne buraczki
Jayjay
21 dni temu
Buraki z jabłkiem i cebulą
Smaczna surówka robiłem
Anka
1 miesięcy temu
Chili con carne
Przepis jest bardzo dobry, to jest gęsta zupa i zjedzą wszyscy w domu, a jak ktoś chce bardziej przyprawione, to na talerzu można doprawić.
Lulka
1 miesięcy temu
Spaghetti carbonara ze śmietaną
Szybciutko i pyszniutko
Konrad
1 miesięcy temu
Młoda kapusta zasmażana
Najlepsza kapusta na świecie. U nas znika od razu. Wspaniała do dań z grilla
Magda
2 miesięcy temu
Żurek wielkanocny
Wracam do tego przepisu co święta 🙂
Dorota
2 miesięcy temu
Racuchy drożdżowe z jabłkami
Racuchy z tego przepisu robię od paru lat, są najlepsze 🥞😍😋
Marta
2 miesięcy temu
Racuchy drożdżowe z jabłkami
Super polecam, mi wyszło 14 racuchów. My z ciastem drożdżowym się lubimy ❤️
1 image(s)
Joanna Moderator
3 miesięcy temu
Bigos postny (dieta dr Dąbrowskiej)
@JoannaKapusty gotuje się osobno przede wszystkim dlatego, że mają różny czas gotowania. Kapusta kiszona zwykle potrzebuje ok. 1 godziny, żeby zmięknąć, natomiast biała kapusta ok. 30 minut. Dlatego w przepisie najpierw podgotowuje się je osobno, a dopiero później łączy i dalej gotuje z dodatkami. Poza tym wodę z pod kiszonej kapusty odlewamy. Jeśli ją zostawimy, może bigos wyjść za kwaśny. Dzięki oddzielnemu podgotowaniu łatwiej też kontrolować smak i stopień miękkości obu kapust. Odcedzenie białej kapusty nie jest konieczne - robi się to tylko po to, aby zachować wywar i dodać go później w odpowiedniej ilości do całego bigosu. Można też spróbować gotować obie kapusty razem z cebulą od początku, a dodatki dodać później. Też na pewno wyjdzie, ale osobno jest większa kontrola, a wcale nie ma więcej pracy. Najpierw nastawiam kapustę kiszoną, a jak się gotuje to zajmuję się białą 😉